Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: BURL, FL, BWLP, BBY, KSS, A

May 30, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: BURL, FL, BWLP, BBY, KSS, A

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Burlington Stores (BURL) hisseleri, giyim perakendecisinin beklentileri aşan ilk çeyrek bilançosu ve güçlü mali 2025 tahminlerinden aldığı destekle 15% ralli yaptı. Şirket ilk çeyrekte 2,36 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 1,42 dolar kâr elde etti. Analistler, 2,34 milyar dolar gelir ve 1,05 dolar kâr bekliyordu. Burlington ayrıca mali 2025 için hisse başına kârının 7,45 dolar konsensüse kıyasla 7,35 dolar ile 7,75 dolar aralığında gelmesini bekliyor.

⬆️ Foot Locker (FL) ileriye dönük tahminlerinin yatırımcıları memnun etmesiyle 13% değer kazandı. Ayakkabı perakendecisi ilk çeyrekte analist beklentilerine paralel olarak 1,88 milyar dolar gelir elde ederken, 0,12 dolarlık konsensüsün üzerinde, hisse başına 0,22 dolar kâr elde etti. Şirket ayrıca, 2024 için 1,57 dolarlık analist beklentilerinin üzerinde, 1,50 dolar ile 1,75 dolar aralığında kâr öngördü. 

⬆️ BW LPG (BWLP) de ilk çeyrekte yıllık bazda güçlü bir artış kaydettiği kârının ardından 10% yükseldi. Oslo merkezli petrol teslimatçısı, bu dönemde kârını yıllık bazda 15% artışla 149,8 milyon dolara taşıdı. 

⬆️ Best Buy (BBY) hisseleri, indirimli perakendecinin Wall Street tahminlerini aşan üç aylık sonuçlarının ardından 7%’ye yakın değer kazandı. Best Buy ilk çeyrekte 8,96 milyar dolarlık konsensüsün altında, 8,85 milyar dolar gelir açıklarken, şirketin 1,20 dolar seviyesindeki düzeltilmiş hisse başına kârı analistlerin 1,08 dolarlık beklentisini geride bıraktı. 

⬇️ Kohl’s (KSS) ilk çeyreğe ilişkin yatırımcıları ve analistleri hayal kırıklığına uğratan sonuçlar açıkladı. Şirket, bu dönemde 27 milyon dolar net zarar veya düzeltilmiş 0,24 dolar zarar açıkladı. Bu rakam, analistlerin 0,04 dolar kâr beklentisinin oldukça altında kaldı. Ayrıca ilk çeyrekte 3,4 milyar dolar gelir elde eden şirket, analistlerin 3,8 milyar dolarlık beklentisini de karşılayamadı. Hisse, 23% dip yaptı.

⬇️ Agilent (A) hisseleri, mali ikinci çeyrekte beklentileri aşan bilançosuna rağmen ileriye dönük zayıf tahminler açıkladı ve hisse 13% değer kaybetti. Teknoloji şirketi, konsensüs 1,45 dolara kıyasla, mali üçüncü çeyrek için 1,25 dolar ile 1,28 dolar aralığında hisse başına kâr öngördü. Ayrıca şirketin 1,53 milyar ile 1,57 milyar dolar aralığındaki gelir tahmini de 1,72 milyar dolarlık Wall Street beklentisinin oldukça altında kaldı. 

Günün Öne Çıkanları: BURL, FL, BWLP, BBY, KSS, A

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView