Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: BTU, COHR, DT, TFC, HTZ, ELF, DFS, PLUG

January 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: BTU, COHR, DT, TFC, HTZ, ELF, DFS, PLUG

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Peabody Energy (BTU) S&P SmallCap 600 endeksinde elf Beauty’nin (ELF) yerini alacağı haberlerinin ardından 6%’ya yakın yükseldi. ELF ise 2% geriledi. 

⬆️ Coherent (COHR) hisseleri, derinlik sensörleri için yarı iletken lazerler üreten şirketin otomotiv güvenliği ve endüstriyel uygulamalarda robotik görüş alanında kısa ve orta menzilli ışık algılama ve menzil (LiDAR) için bir aydınlatma modülü platformunu tanıtmasıyla 3%’ün üzerinde değer kazandı. 

⬆️ Hert Global Holdings (HTZ) hisseleri, Morgan Stanley’nin şirketin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşımasının ardından 6% yükseldi. Analist Adam Jonas, Hertz’ün büyük elektrikli araç filosuna yönelik zorluklara karşı aldığı hızlı önlemleri beğlendiğini belirtti. 

⬆️ Dynatrace (DT) yıllık bazda 25,9% artışla 351,7 milyon dolara taşıdığı gelirlerinin analist beklentilerinin 2,1% üstünde gelmesinden destek alarak 3% yükseldi. 

⬆️ Truist Financial (TFC), dördüncü çeyrekte analist tahminlerinin 50 milyon dolar üzerinde, 5,76 milyar dolar gelir açıklayarak 2% yükseldi. 

⬇️ Discover Financial Services (DFS) hisseleri, şirketin karışık dördüncü çeyrek bilançosunda, net kârının yıllık bazda 62% düştüğü açıklamasının ardından 10%’un üzerinde değer kaybetti. 

⬇️ Plug Power (PLUG), bir SEC dosyasında, şirketin 1 milyar dolara kadar hisse satması için B. Riley ile anlaşma yaptığı açıklamasının ardından 5% geriledi. 

Günün Öne Çıkanları: BTU, COHR, DT, TFC, HTZ, ELF, DFS, PLUG

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView