Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: BKKT, BTBT, JD, SQM, COUR

December 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: BKKT, BTBT, JD, SQM, COUR

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kripto para madenciliği şirketlerinin hisseleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun gelecek ayın başlarında spot Bitcoin ETF’ini onaylayacağına dair artan iyimserlik ve faiz indirimi beklentisiyle kazançlarını artırdı. Bit Mining (BTCM) 7,2%, Bit Digital (BTBT) 7%, Bakkt Holdings (BKKT) 13,6% ve Greenidge Generation (GREEL) 10,5% yükseldi.

⬆️ JD .com (JD) hisseleri, şirketin çalışanlarının maaşlarına 2024’te zam yapacağı gelişmesinin ardından 4%’e yakın değer kazandı. JD, 1 Ocak’tan itibaren satın alma, satış ve diğer “ön saflardaki personele” ödediği sabit maaşları neredeyse iki katına çıkaracak ve JD perakende personeli de ortalama 20% maaş zammı alacak.

⬆️ Sociedad Quimica (SQM) hisseleri, şirketin Chile National Copper ile Şili’nin en büyük tuz gölü olan Salar de Atacama’nın 2025’ten 2060’a kadar olan dönemde işletilmesi ve geliştirilmesi için bir anlaşma imzaladığını duyurmasıyla 6% yükseldi. 

⬇️ Coursera (COUR) hisseleri, şirketin başkanı ve CEO’su Jeffrey Maggioncalda’nın 75 bin hisselik insider satışı gerçekleştirdiği gelişmesinin ardından 3%’e yakın değer kaybetti. 

Günün Öne Çıkanları: BKKT, BTBT, JD, SQM, COUR

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz