Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: BILI, ACN, DJT, WGO

Günün Öne Çıkanları: BILI, ACN, DJT, WGO
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Bilibili (BILI) hisseleri, Çinli e-ticaret şirketinin ülkenin 18 Haziran’da düzenlenen 618 Alışveriş Festivali’nde brüt mal hacmini yıllık bazda 146%, sipariş sayısını ise 154% artırdığı açıklamasının ardından 7% değer kazandı. Ayrıca şirket platformuna reklam verenlerin sayısı da aynı dönemde 4 kattan fazla arttı. 

⬇️ Accenture (ACN) karışık bilançosuna rağmen tüm yıl için açıkladığı olumlu öngörülerden destek aldı ve 6% yükseldi. 31 Mayıs’ta sona eren çeyrek dönemde 16,47 milyar dolar üzerinden 1,93 milyar dolar net kâr elde eden yönetim danışmanlığı şirketi, 2024’te yıllık gelirlerinin 1,5% ile 2,5% aralığında büyümesini beklediğini söyledi. Analistler, bu tahminin 1,6% olmasını bekliyordu.

⬇️ Trump Media & Technology Group (DJT) hisseleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirketin Nisan S-1 kayıt beyanını geçerli olarak ilan etmesinin ardından hafta başındaki değer kaybını genişletti ve 11%’e yakın geriledi. 

⬇️ Winnebago Industries (WGO) zayıf mali üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından 5% değer kaybetti. ABD’li karavan üreticisi, gelirlerinin yıllık bazda 12,7% düşüşle 786 milyon dolara gerilediğini, brüt kârının da 22% düşüşle 118,2 milyon dolara düştüğünü belirtti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView