Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: BB, VRNA, LEVI, MU, IP

Günün Öne Çıkanları: BB, VRNA, LEVI, MU, IP
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ BlackBerry (BB) hisseleri, siber güvenlik ve veri hizmeti şirketinin mali ilk çeyrekte güçlü taleple analist beklentilerini aşan bilançosunun ardından 9% değer kazandı. Kanadalı şirket, ilk bu dönemde analistlerin 134,1 milyon dolarlık beklentilerinin oldukça üzerinde, 144 milyon dolar gelir açıkladı. 31 Mayıs’ta sona eren üç aylık dönemde şirketin 0,3 dolarlık zararı da Wall Street’in 0,4 dolarlık konsensüsün altında geldi. 

⬆️ Verona Pharma (VRNA) ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin kısaca KOAH olarak bilinen kronik obstrüktif akciğer hastalığı için geliştirdiği bir tedaviye onay aldığı haberlerinin ardından 7% yükseldi. 

⬇️ Levi Strauss (LEVI) mali ikinci çeyrekte başta ABD satışları olmak üzere genel olarak talepteki zayıflama sebebiyle analist beklentilerinin altında kalan bir bilanço açıkladı. Şirketin gelirleri ve kârı ağırlıklı olarak konsensüse paralel gelse de talep konusundaki buğulu görünüm sebebiyle ileriye dönük tahminlerini sabit bırakmasının ardından şirket hissesi, 15% değer kaybetti. 

⬇️ International Paper (IP) hisseleri, Brezilyalı kağıt şirketi Suzano’nun firma için sunduğu 15 milyar dolarlık satın alma teklifinden vazgeçmesinin ardından 15% geriledi. Kaynaklara göre Suzano, International Paper ile ciddi görüşmeler gerçekleştirmekte zorlandı ve teklifini hisse başına 42 dolara çıkarma konusunda isteksiz davrandı.

⬇️ Micron Technology (MU) içinde bulunduğumuz çeyrek dönem için yatırımcıları memnun edemeyen tahminlerinden darbe alarak 5% düştü. Yarı iletken şirketi, yüksek bant genişlikli çipinde bu yıl ve gelecek yıl stokların bittiği açıklamasına rağmen, dördüncü çeyrek gelirlerinin 7,6 milyar dolar gelmesini beklediğini söyledi. Bu tahmin, yatırımcıları ve Wall Street’i memnun etme konusunda yetersiz kaldı .

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView