Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: AXNX, AAL, ENPH, CROX, BA,

January 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: AXNX, AAL, ENPH, CROX, BA,

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Axonics Modulation (AXNX) hisseleri, şirketin Boston Scientific (BSX) tarafından hisse başına 71 dolar veya toplamda 3,7 milyar dolara satın alınacağı haberlerinin ardından 20%’nin üzerinde ralli yaptı. 

⬆️ American Airlines (AAL), Morgan Stanley’nin şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesinin ardından 2% değer kazandı. Banka, şirketin iyileşen bilançosu ve pandemi sonrası uygulamalarını, havayolu şirketi için katalizörler olarak sıraladı. 

⬆️ Enphase Energy (ENPH), Wells Fargo’nun şirket notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesinin ardından 3%’e yakın yükseldi. Banka, faiz oranlarında beklenen indirimle ev güneş enerjisi sistemlerinin toparlanmasını beklediğini söyledi. 

⬆️ Crocs (CROX) hisseleri, şirketin bir etkinlikte 2023 gelirinin önceki 3,93 milyar dolarlık konsensüsün ve önceki tahmin olan 3,91 milyar dolar ile 3,94 milyar doların üzerinde, 3,95 milyar dolara ulaşacağı öngörüsünün ardından 8% yükseldi. Bu öngörü, satış büyümesinde yıllık bazda 11%’ilk bir artışa işaret ediyor.

⬇️ Boeing (BA) ABD Federal Havacılık İdaresi’nin şirketin 171 adet 737 MAX 9 uçağının hizmetlerini geçici olarak durdurduğu gelişmesinin ardından 7% değer kaybetti. Bu karar, Alaska Airlines’ın (ALK) bir uçuşunda Boeing uçağının bir kısmının parçalanmasıyla aracın inceleme altına alınacağı haberlerinin ardından geldi. 

Günün Öne Çıkanları: AXNX, AAL, ENPH, CROX, BA,

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, CNBC