Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ASAN, ULTA, S

May 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ASAN, ULTA, S

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Asana (ASAN) hisseleri, 2025 mali ilk çeyrekte analist beklentilerinin altında bir zarar bildirerek yatırımcıları memnun etmesiyle 13% ralli yaptı. İş yönetim platformunun bu dönemde açıkladığı hisse başına 0,06 dolarlık zarar, 0,08 dolarlık konsensüsün altında geldi. Ayrıca şirket gelirleri de yıllık bazda 13% artışla 172,4 milyon dolara yükseldi ve 168,7 milyon dolarlık konsensüsü geride bıraktı. 

⬆️ Ulta Beauty (ULTA), CEO’nun güzellik şirketinin karşılaştığı zorlukların devam edeceği uyarılarına rağmen, beklentileri aşan bilançosuyla 9% değer kazandı. Şirketin yıllık bazda 4%’e yakın artarak 2,7 milyar dolarlık geliri konsensüsün hafif altında kalsa da 6,47 dolarlık hisse başına kârı 6,88 dolarlık analist tahminlerinini üzerinde geldi. 

⬇️ SentinelOne (S) yatırımcıları ve Wall Street’i hayal kırıklığına uğratan bir bilanço açıkladı. Siber güvenlik devi, ilk çeyrekte hisse başına 0,23 dolar zarar etti. Analistler, 0,05 zarar tahmin ediyordu. Ayrıca şirketin 2025 mali yılı için öngördüğü 808-815 milyon dolar aralığındaki kârı da konsensüs 817,3 milyon doların altında kaldı. Hisse, 16% geriledi.

Günün Öne Çıkanları: ASAN, ULTA, S

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView