Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: APPF, HMY, KLAC, WDC, TMUS

January 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: APPF, HMY, KLAC, WDC, TMUS

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ AppFolio (APPF) hisseleri, şirketin beklentileri aşan mali dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 11% yükseldi. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde gelirlerini yıllık bazda 39% artışla 171,8 milyon dolara taşıyan şirketin 2023 gelirleri ise 31% artışla 620,4 milyon dolara yükseldi. Bu dönemde şirketin serbest nakit akışı da 34,3 milyon dolara oldu. 

⬆️ Harmony Gold (HMY) tam yıl üretim hedeflerine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini açıkladı ve hisse 2%’nin üzerinde değer kazandı. 

⬇️ KLA (KLAC) hisseleri, analist beklentilerinin altında kalan zayıf öngörüleri sebebiyle 6% geriledi. Yapay zekâ çipleri için ekipmanlar üreten şirket, mali ikinci çeyrekte 2,49 milyar dolar gelir ve 6,16 dolar hisse başına kâr ile konsensüsün üzerinde rakamlar açıklasa da üçüncü çeyrekte 2,30 milyar dolar gelir öngörüyor. Bu rakam, analistlerin 2,46 milyar dolarlık tahmininin altında kaldı. 

⬇️ Western Digital (WDC) mali ikinci çeyrekte beklentilerin üzerinde bir zarar açıkladı ve hisse 5%’e yakın değer kaybetti. Veri depolama ürünleri şirketi, bu dönemde 156 milyon dolar zarar açıkladı. Ayrıca şirketin 3,03 milyar dolar geliri, analistlerin 3,39 milyar dolarlık beklentisinin altında geldi. 

⬇️ T-Mobile (TMUS) hisseleri, şirketin karışık dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 2% düştü. Telekomünikasyon devi gelirlerinde beklentileri aşsa ve mobil tüketiciler için ek kazançlar elde etse de, kârlılık tahminlerini karşılayamadı.

Günün Öne Çıkanları: APPF, HMY, KLAC, WDC, TMUS

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView