Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: APA, LLY, YETI, MBLY

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: APA, LLY, YETI, MBLY

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬇️ Apa (APA) hisseleri, şirketin Permian Havzası operatörlerinden Callon Petroleum’u 4,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağı açıklamasının ardından 4%’ün üzerinde değer kaybetti. 

⬇️ Eli Lilly (LLY), müşterilerin kilo kaybı ilaçlarına bir tele-sağlık sağlayıcısı üzerinden erişmesine imkan veren bir internet sitesi piyasaya sürdüğünü açıkladı ve hisse 1% yükseldi. 

⬇️ Yeti Holdings (YETI), Canaccord Genuity’nin hissenin “AL” notunu “TUT” seviyesine indirmesiyle 2,5 geriledi. 

⬇️ MobilEye Global (MBLY) hisseleri, şirketin 2024 geliri için beklentilerin altında bir tahmin açıklamasının ardından 30%’un üzerinde düştü. 

Günün Öne Çıkanları: APA, LLY, YETI, MBLY

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, CNBC