Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: AMC, RDDT, BB, NVDA, NTLA, GSK

June 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: AMC, RDDT, BB, NVDA, NTLA, GSK

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Meme hisseleri bir kez daha gündeme yerleşti. RoaringKitty kullanıcı ismiyle bilinen ve 2021’deki meme hisseleri çılgınlığına öncülük eden Keith Gill, dün Reddit’te yaptığı paylaşımda, GameStop’ta (GME) yaklaşık 115,7 milyon dolar değerinde önemli bir hisseye sahip olduğunu açıkladı. Gill’in söz konusu paylaşımı, bugün 70% yükselen GameStop’un yanı sıra diğer meme hisselerine de olumlu yansıdı: AMC Entertainment (AMC) 25%, Faraday Future Intelligent Electric (FFIE) 18%, BlackBerry (BB) 7% ve Reddit (RDDT) 5% değer kazandı. 

⬆️ Autodesk (ADSK) hisseleri, yazılım şirketinin güçlü ön sonuçları ve üst düzey yönetimde yaptığı değişikliğin ardından 6% yükseldi. Şirket, yönetim kurulu üyesi Elizabeth Rafael’i geçici CFO olarak atamanın yanı sıra, ilk çeyreğe ilişkin ön sonuçlarında hisse başına 1,74 dolar olan piyasa tahminlerine kıyasla hisse başına 1,87 dolar kâr ve 1,39 milyar dolar olan beklentilere kıyasla 1,42 milyar dolar gelir açıkladı. 

⬆️ Intellia Therapeutics (NTLA) dün bir tedavisine ilişkin pozitif sonuçlar açıklayarak 6% değer kazandı. İlaç şirketi, genetik bir hastalık olan kalıtsal anjiyoödem için CRISPR tabanlı bir tedavi alan ilk 10 hastanın, durumun ayırt edici semptomu olan şişme ataklarının ortalama 20 ay boyunca neredeyse tamamen ortadan kalktığını söyledi.

⬆️ Nvidia (NVDA) hisseleri, yarı iletken devinin yeni çip ailesine ilişkin yaptığı duyurudan aldığı destekle 3% yükseldi. Nvidia CEO’su Jensen Huang detaylı bir açıklama yapmaktan kaçındı ancak Rubin isimli yeni yapay zekâ çiplerinin 2026’da piyasaya sürülmesinin planlandığını söyledi. 

⬇️ GSK (GSK) hisseleri, ABD’de bir yargıcın verdiği kararla İngiliz ilaç üreticisi grubun, kanserojen olduğu iddia edilen mide ekşimesi tedavisi Zantac ile ilgili 70 binden fazla dava için ABD’de jüri önüne çıkarılacağı açıklamasının ardından 9% geriledi. Yargıç, davacılar tarafından sunulan bilimsel kanıtların jüri önünde kabul edilebilir olduğuna karar verdi; yani bilim insanları, davacıların kanserleri ile Zantac aracılığıyla olası bir insan kanserojeni olan NDMA’ya maruz kalmaları arasında bir bağlantı olduğuna dair jüri önünde ifade verebilecekler.

Günün Öne Çıkanları: AMC, RDDT, BB, NVDA, NTLA, GSK

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView