Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ALNY, RXO, PUK, RMD

Günün Öne Çıkanları: ALNY, RXO, PUK, RMD
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Alnylam Pharmaceuticals (ALNY) hisseleri, ilaç şirketinin yeni bir ilacının nadir bir kalp hastalığı olan hastalar için bir tedavi olarak test edildiği geç aşama bir çalışmada hedefe ulaştığı açıklamasının ardından 34% ralli yaptı. Denemeden elde edilen veriler, ilacın tüm deneme hastalarında ölümleri ve kalple ilgili rahatsızlıkları 28% oranında ve sadece vutrisiran alan hastalarda 33% oranında azaltmaya yardımcı olduğunu gösterdi. 

⬆️ RXO (RXO), Coyote Logistics’i UPS’ten (UPS) 1,025 milyar dolara satın aldığını açıklayarak, Kuzey Amerika’daki üçüncü en büyük aracılı taşımacılık sağlayıcısı oldu. Söz konusu satın almanın, RXO’nun pazardaki konumunu güçlendirmesi ve müşteri tabanını ve taşıyıcı ağını genişletmesi bekleniyor. Şirket hissesi 13% değer kazandı. 

⬆️ Prudential (PUK) hisseleri, finansal hizmetler şirketinin 2026 ortasına kadar 2 milyar dolar değerinde hisse geri alımı planladığı açıklamasının ardından 6% yükseldi. Şirket CEO’su Anil Wadhwani, finansal hedeflere doğru ilerlemenin hissedarlara daha fazla nakit getiri potansiyelini artıracağını belirtti. 

⬇️ ResMed (RMD) Eli Lilly’nin obstrüktif uyku apnesi rahatsızlığına karşı kilo verme tedavisi tirzepatid için potansiyel bir etiket genişletme konusunda FDA kararını açıklamasının ardından 10%‘un üzerinde geriledi. ResMed, obstrüktif uyku apnesi için FDA onaylı bir çözüm olan CPAP (sürekli pozitif hava yolu basıncı) makineleri pazarına hakim bir isim olarak biliniyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView