Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ALAB, AY, UPS, LULU, NKE, BGNE, BROS

Mart 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ALAB, AY, UPS, LULU, NKE, BGNE, BROS

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Astera Labs (ALAB) hisseleri, şirketin halka arzına yönelik pozitif ivmenin devam etmesiyle 5%’e yakın değer kazandı. Yarı iletken şirketi, Nasdaq’ta listelendiği ilk gün 46% artış gösterdi ve piyasa değeri 8,02 milyar dolara ulaştı. Hissenin 52,56 dolarlık açılış fiyatı, 36 dolarlık halka arz fiyatının oldukça üzerinde geldi. 

⬆️ Atlantica Sustainable Infrastructure (AY) UBS’ten aldığı güven oyuyla 3%’ün üzerinde yükseldi. UBS analisti William Grippin, sürdürülebilir altyapı şirketinin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 19 dolardan 25 dolara yükseltti. 

⬆️ United Parcel Service (UPS) hisseleri, taşımacılık şirketinin rakibi FedEx’in güçlü bilançosundan aldığı destekle 3% yükseldi. ABD’li teslimat devi FedEx, 2024’ün mali çeyreğinde gelir beklentilerini karşılayamasa da güçlü bir net kâr açıkladı. 

⬇️ Lululemon (LULU) hisseleri, giyim perakendecisinin analist beklentilerini aşan bilançosuna rağmen ileriye dönük görünümlerinin zayıf kalmasıyla 12% değer kaybetti. Lululemon, ilk çeyrek gelirlerinin 2,18 milyar ile 2,20 milyar dolar aralığında geleceğini öngördü ve bu aralık, Wall Street’in 2,26 milyar dolarlık tahminin oldukça altında kaldı. 

⬇️ Nike (NKE) zayıf gelir görünümünün güçlü sonuçlarına gölge düşürdüğü bir bir diğer perakendeci oldu. Spor giyim şirketinin CFO’su Matthew Friend, 2025’in mali ilk yarısında gelirlerde düşüş beklentiğini doğruladı. Hisse, 6% geriledi. 

⬇️ BeiGene (BGNE) hisseleri, şirketin üst düzey yönetiminde açıkladığı değişikliklerin ardından 4% düştü. Onkoloji tedavileri üzerinde çalışan şirket, muhabese lideri Julia Wang’ın CFO görevine getirildiğini ve Wang’ın yerini Titus Ball’un alacağını açıkladı. 

⬇️ Dutch Bros (BROS) belirli hissedarların hisse satışı gerçekleştireceği açıklamasının ardından 6% değer kaybetti. Hissedarlar, 8 milyon Dutch Bros A Sınıfı adi hissesini hisse başına 34 dolardan arz ediyor. İşlemin, 26 Mart’ta tamamlanması bekleniyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti