Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ADBE, CDXS, PGY, PBA

Aralık 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ADBE, CDXS, PGY, PBA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Codexis (CDXS) hisseleri, şirketin Danaher’in (DHR) alt kuruluşu olan Aldevron ile yaptığı anlaşmanın ardından 15% yükseldi. Anlaşmayla Aldevron, Codexis’in Codex HiCap RNA Polimerazının küresel özel lisansını alacak. Şartlar kapsamında, Aldevron’a üretim ve ticarileştirme haklarını verirken Codexis, teknik kilometre taşları, ticari kilometre taşları ve satış bazlı telif ücretleri için ödeme alacak. 

⬆️ Pagaya Technologies (PGY) Jefferies’in şirket hissesini “AL” notuyla izlemeye başlamasının ardından 6% değer kazandı. Analist John Hecht şirketin “güçlü ağ etkisinin” altını çizerken, hisseye 2,50 dolar seviyesinde hedef belirledi. 

⬇️ Adobe (ADBE) hisseleri, şirketin mali dördüncü çeyrekte beklentileri aşan rakamlar açıklamasına rağmen zayıf 2024 öngörüleri sebebiyle 6% düştü. Photoshop’un yaratcısı 2024’te gelirlerinin 21,3 milyar ile 21,5 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor ve bu da 21,7 milyar dolarlık konsensüsün altında bir rakam. 

⬇️ Pembina Pipeline (PBA) hisseleri, Enbridge’in (ENB) ortak girişimlerdeki hisselerini 3,1 milyar Kanada doları karşılığında satın almasının ardından 5%’in üzerinde düştü.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti