Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: AAPL, CALM, MDB

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: AAPL, CALM, MDB

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬇️ Apple (AAPL) hisseleri, Barclays’in ardından Piper Sandler analisti Harsh Kumar’ın şirketin notunu “NÖTR” seviyesine düşürmesinin ardından 1%’e yakın değer kaybetti. 

⬇️ Cal-Maine Foods (CALM), yumurta arzının kuş gribi sebebiyle olumsuz etkilendiği mali ikinci çeyrekte beklentilerin altında bir bilanço açıkladı ve hisse 5%’in üzerinde geriledi. Bu dönemde şirket, gelirlerinde 35% kayıp yaşadığını belirtti. 

⬇️ MongoDB (MDB), UBS analistlerinin şirketin “AL” notunu “NÖTR” seviyesine düşürmesinin ardından 1,5% düştü. 

Günün Öne Çıkanları: AAPL, CALM, MDB

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha