ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Zirveden Geri Çekiliş

May 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Zirveden Geri Çekiliş

ABD hisse senedi endeksleri, haftanın son işlem gününe yatay başlıyor. Dün Dow Jones, 40.000 seviyesini kısa süre de olsa aşarak rekor seviyeyi test etmişti. S&P 500 ve Nasdaq da bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.  

Endekslerin zirve seviyelerden geri çekilmesi bir düzeltme hareketi olarak izlenebilirken momentumun yüksek kalmaya devam etmesi yatırımcı iştahı açısından olumlu değerlendirilebilir. Enflasyon verisi sonrasında Fed’in faiz artırım ihtimalinin ortadan kalkması ve eylül toplantısında parasal gevşeme hamlelerinin gelebileceğine dair umutlar, endeksleri destekledi.

Öte yandan bilanço sezonunun sonlarına yaklaşırken, güçlü şirket kârlılıkları da yatırımcı ilgisini artırdı. Önümüzdeki hafta Nvidia’nın (NVDA) bilançosu yakından takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔬 VTRS – Viatris

🌿 TLRY – Tilray

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

🏹 HOOD – Robinhood

🖥️ MSFT – Microsoft

🔊 SOUN – SoundHound AI

🛰️ ASTS – AST SpaceMobile

🚗 TSLA – Tesla

🔌 NVDA – Nvidia

🌐 CSCO – Cisco

Günün Hisseleri: Zirveden Geri Çekiliş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq