ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Zayıf Büyüme Verisi Endeksleri Baskıladı

April 25, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Zayıf Büyüme Verisi Endeksleri Baskıladı

ABD hisse senedi endeksleri, yapışkan kalmaya devam eden enflasyon ve beklenenden daha düşük büyüme verisiyle güne düşüşle başladı. Düşen risk iştahıyla birlikte ABD 10 yıllık Hazine tahvili getirileri 4,7%’nin üzerine çıkarak Kasım’dan bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

ABD ekonomisi, ilk okuma verilerine göre ilk çeyrekte 1,6% büyüyerek 2,4% tahminlerinin altında kaldı. Düşük büyüme oranının yanı sıra, geçen çeyrekte 1,8% artış gösteren tüketici fiyatlarının bu çeyrekte 3,4% ile oldukça yüksek artış göstermesi, enflasyonun yapışkanlığına dair endişeleri artırdı ve Fed’in faizleri yıl içinde düşürüp düşüremeyeceği konusunda soru işaretleri oluşturdu.

Veriler sonrasında para piyasalarında yılda iki kez gerçekleşmesi tahmin edilen faiz indirimlerinin bire düştüğü dikkat çekiyor.

Tüm bu gelişmelere ek olarak büyük teknoloji şirketlerinin bilançoları da yatırımcıların radarında bulunuyor. Dün finansal sonuçlarını paylaşan Meta (META) beklenti üstü rakamlara rağmen zayıf öngörüler sunarak hisse fiyatının sert geri çekilmesine neden oldu. Bugün ise seans kapanışından sonra Alphabet (GOOGL) ve Microsoft (MSFT) bilançoları takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

📊 META – Meta Platforms  

✈️ AAL – American Airlines  

🚗 TSLA – Tesla  

🏢 HCP – HashiCorp

🖥️ NVDA – Nvidia  

🏦 SOFI – SoFi Technologies  

🎵 SOUN – SoundHound AI  

📦 AMZN – Amazon  

🛢️ BKR – Baker Hughes  

☕ SBUX – Starbucks 

Günün Hisseleri: Zayıf Büyüme Verisi Endeksleri Baskıladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq