ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yoğun Haftaya Hazır mısın?

Mart 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Yoğun Haftaya Hazır mısın?

ABD hisse senedi endeksleri, yeni zirveleri test ettiği bir haftanın ardından bu haftaya hafif bir düşüşle başladı. Endeksler son 18 haftanın 16’sını yükselişle tamamladı. Bu durum en son 1971 yılında gerçekleşmişti.

Yatırımcıları şirket bilançoların yanı sıra istihdam verileri ve Powell’ın iki gün sürecek yarıyıl sunumu dahil olmak üzere oldukça yoğun bir hafta bekliyor. Yatırımcılar Fed Başkanı Powell’dan faiz oranlarının geleceği hakkında ipuçları arayacak. Merkez bankası başkanının Çarşamba günü Temsilciler Meclisi’ne ve Perşembe günü Senato’ya para politikası güncellemeleri hakkında sunum gerçekleştirmesi bekleniyor. Fed’in Ocak toplantısındaki tonunu koruması öngörülüyor.

Ek olarak, perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı da yakından takip edilecek. Merkez bankasından politika faizi değişikliği beklenmese de AMB Başkanı Lagarde’ın açıklamalar önem arz edecek.

Sektörel gelişmelere bakıldığında havacılık şirketleri JetBlue ve Spirit Airlines, 3,8 milyar dolarlık birleşme anlaşmasının bir federal antitröst davasının kaybedilmesi sonucunda iptal edildiğini açıkladı. Haberin ardından JBLU hisseleri 6% yükselirken SAVE hisseleri 10%’dan fazla değer kaybetti.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia  

🚗 TSLA – Tesla

🔋 AUR – Aurora Innovation  

🔊 SOUN – SoundHound AI

💻 AMD – Advanced Micro Devices  

📡 DRS – Leonardo DRS  

🍏 AAPL – Apple

⛏️ BITF – Bitfarms 

🧬 AKRO – Akero Therapeutics  

🖥️ SMCI – Super Micro Computer

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti