ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yatırımcılar Oldukça Temkinli

Günün Hisseleri: Yatırımcılar Oldukça Temkinli
Google News Icon Takip Et

Haftanın ilk işlem gününü değer kaybıyla tamamlayan ABD hisse senedi endeksleri bugüne de zayıf bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Özellikle endekste ağırlığı yüksek şirketler, olumsuz gelişmelerin de etkisiyle düşüş kaydediyor.

Bloomberg News’un haberine göre çip üreticisi AMD’nin (AMD), Çin’e yapay zeka çipi satmasını engelleyecek bir düzenleyici engelle karşılaştığını bildirmesinin ardından AMD hisseleri 1,5% değer kaydetti. Öte yandan Apple (AAPL), 2024’ün ilk altı haftasında Çin’deki iPhone satışlarının sert düştüğünü gösteren bir raporun ardından 2%’den fazla geriledi.

Bilançolar gelmeye devam ederken yazılım şirketi GitLab (GTLB), 2024 için zayıf bir öngörü paylaştıktan sonra 20%’den fazla düştü. Diğer yandan, tatil sezonunun etkisiyle beklenti üstü bilanço açıklayan Target (TGT) 8%’den fazla yükseldi.

Makroekonomik tarafta ise yatırımcıların bugün Hizmet PMI verisini takip edecek. Öte yandan Fed Başkanı Powell’ın yarın ve perşembe günü Temsilciler Meclisi’ne ve Senato’ya gerçekleştireceği Yarıyıl Sunumu öncesi piyasaların temkinli fiyatlandığı dikkat çekiyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia  

🚗 TSLA – Tesla

🔊 SOUN – SoundHound AI

💻 AMD – Advanced Micro Devices  

🍏 AAPL – Apple

⛏️ COIN – Coinbase 

💳 SOFI – SoFi Technologies

🔬 LVTX – LAVA Therapeutics

🌐 GOOGL – Alphabet

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq