ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Teknoloji Hisseleri Yeniden Ayağa Kalkıyor

Günün Hisseleri: Teknoloji Hisseleri Yeniden Ayağa Kalkıyor
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri haftanın ilk işlem gününe teknoloji hisseleri öncülüğünde pozitif başlıyor. Wall Street, yapay zekanın geleceğine ilişkin beklentilerin takip edileceği ve Nvidia’nın da vereceği mesajların merak uyandırdığı GTC 2024 konferansını beklerken bu hafta açıklanacak Fed faiz kararı ve sunulacak görünüm da varlık fiyatlamalarında belirleyici oluyor.

CME FedWatch’a göre, Fed’in 20 Mart’ta gerçekleştireceği toplantıda 99% olasılıkla faizlerin sabit bırakması bekleniyor. Diğer yandan, Fed’in Haziran toplantısındaki faiz indirimi beklentisi ise son günlerde 55% seviyelerine gerilemesi dikkat çekiyor..

Enflasyon endişeleri ile son iki haftadır düşüş kaydeden hisse senedi endekslerinin toparlana çabası içinde olduğu değerlendirmesi yapılabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🎶 SOUN – SoundHound AI

🚗  TSLA – Tesla

🔍  GOOGL – Alphabet 

🔍  GOOG – Alphabet 

💻 NVDA – Nvidia 

🛍️  JD – JD.com

🍏 AAPL – Apple

💼 SOFI – SoFi Technologies

📺 TSVT – 2seventy bio

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq