Analist Notları

Günün Hisseleri: Şahin Fed Endeksleri Baskıladı

April 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Şahin Fed Endeksleri Baskıladı

ABD hisse senedi endeksleri, dün konuşma gerçekleştiren Fed Başkanı Powell’ın şahin açıklamalarının sindirildiği güne toparlanarak başlıyor. 

Dün Fed Başkanı Powell, yılbaşından bu yana enflasyondaki soğumanın durduğunu ve dezenflasyon sürecinin devam etmesi için yüksek faiz oranlarının sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Geçen hafta beklenti üstü gelen ABD enflasyonu sonrasında Fed’in yıl içinde üç faiz indirimi gerçekleştireceği beklentisi ikiye gerilemişti. Enflasyonist endişeler, yatırımcıların hisse senedi piyasalarından çıkmasına ve tahvil gibi risksiz varlıklara yönelmesine neden oluyor. 

Makroekonomik takvimde önemli bir veri bulunmazken şirket bilançoları yakından takip ediliyor. Dün piyasa kapanışından bilanço paylaşan United Airlines (UAL) hisseleri, beklenenden daha az zarar bildirmesiyle değer kazandı. Avrupalı çip üreticisi ASML’nin (ASML) satışlarında azalış açıklamasıyla ise hisseleri değer kaybetti.

Bugün piyasa kapanışından sonra Alcoa (AA) bilançosu odakta olacakken yarın piyasa açılışı öncesinde TSMC (TSM) bilançosu takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🧬 VNDA – Vanda Pharmaceuticals

🚗 TSLA – Tesla

🧪 INCY – Incyte 

🎮 NVDA – Nvidia

✈️ UAL – United Airlines 

🐶 DDOG – Datadog

🖥️ INTC – Intel 

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚙 RIVN – Rivian Automotive 

Günün Hisseleri: Şahin Fed Endeksleri Baskıladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq