ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Ralliye Soluklanma Molası

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Ralliye Soluklanma Molası

ABD hisse senedi endeksleri, geçen hafta tahminleri aşan bilançosu sonrasında hızlı yükselen NVidia (NVDA) hisselerinin kâr satışlarıyla karşılaştığı güne hafif aşağıda başladı. Nvidia, bilançosu sonrasında yaklaşık 20% yükselmişti.

Nvidia etkisinin yanı sıra teknoloji hisselerine ek olarak havacılık şirketlerinde de zayıf görünüm hakim. American Airlines (AAL) hisseleri şirketin ikinci çeyrek gelir beklentilerini düşürdüğü için 14%’ten fazla düşüş yaşadı. Southwest Airlines (LUV) hisseleri de bu durumdan 5%’in üstünde düşüşle etkilendi.

S&P 500’ü oluşturan 11 sektörün tamamı düşüş yaşayarak piyasadaki zayıflığın genele yayıldığını vurguladı. Hazine tahvillerinde ise yükseliş izleniyor.

Bu hafta cuma günü açıklanacak ve Fed’in enflasyon göstergesi olarak önem verdiği çekirdek kişisel tüketici harcamaları verisi endeksteki görünüm ve Fed faiz kararları üzerinde belirleyici olabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛰️ ASTS – AST SpaceMobile

✈️ AAL – American Airlines

🖥️ NVDA – Nvidia 

🌐 CCCS – CCC Intelligent Solutions

💵 SOFI – SoFi Technologies

🚨 ALRM – Alarm.com

💻 AMD – Advanced Micro Devices

🚗 TSLA – Tesla

🔍 GOOGL – Alphabet

Günün Hisseleri: Ralliye Soluklanma Molası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq