ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Pozitif Bir Hafta Daha Geride Kaldı

Günün Hisseleri: Pozitif Bir Hafta Daha Geride Kaldı
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, hafta içinde rekor seviyelerin görülmesi sonrasında güne kâr satışlarıyla başlıyor. 

Öte yandan Avrupa’da yaşanan politik gelişmeler ve Asya piyasalarında Japonya Merkez Bankasının parasal genişleme hızını yavaşlatacağını açıklaması gibi küresel etkenler de risk iştahının düşüşünde etkili oluyor.

Yine de endekslerin soğuma gösteren enflasyon karşısında haftayı pozitif tamamlamaya hazırlandığı belirtilebilir. Gelecek hafta ABD piyasaları için veri takvimi sakin görünüyor. 

Bilanço sezonu da sonlanırken S&P 500 F/K’sının 21 ile cazip seviyede bulunduğu belirtilebilir. Hatta, teknoloji hisseleri gibi büyük beklentilerle önden fiyatlanmış hisseler hariç tutulduğunda endeksin F/K oranının daha düşük olduğu söylenebilir.

Dün seans sonunda bilanço paylaşan yazılım devi Adobe’nin (ADBE) hisseleri, şirketin Wall Street tahminlerini aşmasıyla 10%’dan fazla primli işlem görüyor. 

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

🌐 BITF – Bitfarms

💳 SOFI – SoFi Technologies

🍏 AAPL – Apple

🔍 GOOGL – Alphabet

💉 NVAX – Novavax

🥤 MNST – Monster Beverage

💻 ARM – Arm Holdings

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq