ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Odakta Fed Var

June 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Odakta Fed Var

ABD hisse senedi endeksleri, Fed kararının ve ABD enflasyon verisinin beklendiği haftanın ilk işlem gününe temkinli başlıyor.

ABD’de son aylarda enflasyonun yatay trendde hareketi etmesi ve işgücü piyasasının güçlü seyretmesi, Fed’in yüksek faiz oranlarını sürdürebileceğine ilişkin endişelerle risk iştahını düşürdü. Güncelde FedWatch’a göre Fed’in bu yıl 1 defa faiz indirmesi ve bunun da kasım toplantısında gerçekleşmesi bekleniyor.

Hisse tarafında ise bugün Nvidia (NVDA) hisseleri 10’a bölünmüş olarak işlem görmeye başladı. Öte yandan bugün yatırımcılar Apple’ın (AAPL) düzenlediği konferansı ve yapılan açıklamaları yakından takip edecek. Konferansta Apple’ın son yazılım duyurularını yapması bekleniyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

💼 OXLC – Oxford Lane Capital

💊 GILD – Gilead Sciences

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

🧬 INCY – Incyte Corporation

👁️ COO – The Cooper 

🍏 AAPL – Apple

💽 INTC – Intel 

🌐 META – Meta Platforms

Günün Hisseleri: Odakta Fed Var

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq