ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nvidia’daki Kayıp Tedirgin Etti

Mart 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Nvidia’daki Kayıp Tedirgin Etti

ABD hisse senedi endeksleri geçen hafta izlenen düşüşleri yeni haftaya taşıyor. Yatırımcılar yarın açıklanacak ABD enflasyon verisi öncesinde oldukça temkinli. Açıklanacak verinin Fed’in faiz indirimi sürecinde ve genel risk iştahı üzerinde belirleyici olması beklenebilir. 

Ayrıca yarın açıklanacak ABD enflasyon verisinin 20 Mart’ta gerçekleşecek Fed toplantısı öncesinde alınan son enflasyon verisi olduğu da belirtilebilir. Hatırlamak gerekirse geçen hafta açıklanan istihdam verileri karışık sinyaller vermişti.

Hisse performanslarına bakıldığında ise yapay zekâ rallisi ile adından sıkça söz ettiren Nvidia (NVDA) hisseleri cuma günü 5% değer kaybederek mayıstan bu yana en kötü günlük performansa işaret etti. Nvidia hisseleri haftanın ilk gününe de düşüşle başlamaya hazırlanıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

🔬 AMLX – Amylyx Pharmaceuticals

🔊 SOUN – SoundHound AI

💳 SOFI – SoFi Technologies

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

🔬 LXRX – Lexicon Pharmaceuticals

💰 BITF – Bitfarms

💱 COIN – Coinbase

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq