ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nefesler Tutuldu, Gözler Nvidia’da

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Nefesler Tutuldu, Gözler Nvidia’da

ABD hisse senedi endeksleri, Nvidia (NVDA) bilançosunun beklendiği güne hafif negatif başlamaya hazırlanıyor.

Piyasa kapanışından sonra finansal sonuçlarını raporlayacak Nvidia’dan bu çeyrekte daha da güçlü rakamlar bekleniyor. Öyle ki, analistler şirketin kârının yıllık bazda 400% artış göstermesini bekliyor.

Nvidia bilançosunu öncesinde bilmen gereken her şeye “Nvidia Bilançosu Öncesinde Bilmen Gerekenler” başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsin. 

Nvidia’nın piyasa değeri ve yapay zekâ ile diğer yarı iletken şirketlerine olan etkisi göz önüne alındığında endeksin seyrinde bu bilançonun etkili olduğu belirtilebilir.

Makroekonomik tarafta ise bugün TSİ 21.00’de Fed’in son toplantıya ilişkin tutanaklarını paylaşması planlanıyor. Yatırımcılar, tutanaklarda para politikasının görünümüne ve faiz indirimlerinin ne zaman başlayacağına dair ipucu arayışında olacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

📦 PDD – Pinduoduo

📊 IAS – Integral Ad Science 

☀️ SPWR – SunPower 

🚗 TSLA – Tesla

🐾 WOOF – Petco Health and Wellness

🛒 JD – JD.com

🌿 SFM – Sprouts Farmers Market

🖥️ NVDA – Nvidia 

🎮 GCT – GigaCloud Technology

🚘 LI – Li Auto

Günün Hisseleri: Nefesler Tutuldu, Gözler Nvidia’da

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq