ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nasdaq Mayısta Yatırımcısını Sevindirdi

May 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Nasdaq Mayısta Yatırımcısını Sevindirdi

ABD hisse senedi endeksleri, Fed’in enflasyon göstergesi olarak izlediği çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisinin aylık bazda beklenti altında gerçekleşmesiyle güne pozitif başlıyor.

PCE olarak da adlandırılan çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi yıllık bazda ise beklentilere paralel şekilde bu ay da sabit kalarak 2,8% seviyesinde açıklandı. 

Son aylarda enflasyonun yavaşlama hızının düşmesi Fed’e ilişkin beklentilerde karışıklığa neden oluyor. Fed’in 12 Haziran’da gerçekleşecek FOMC toplantısında faizlerde değişikliğe gitmesi beklenmezken enflasyonun düşüş eğilimine devam etmesi ve 2% hedefine yaklaşması yatırımcı iştahını destekleyebilir.

Endekslerde bu hafta realizasyon odaklı satışlar baskın olsa da Mayıs ayı kazançlı bir ay kapanışı gerçekleştiriyor. Özellikle Nasdaq’ın kasımdan bu yana en iyi performansa işaret ederek yaklaşık 7% yükseldiği dikkat çekiyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ INTC – Intel

🖥️ NVDA – Nvidia

🌐 GOOGL – Alphabet

🖥️ MRVL – Marvell Technology

🚗 TSLA – Tesla

💳 SOFI – SoFi Technologies

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

📦 AMZN – Amazon

Günün Hisseleri: Nasdaq Mayısta Yatırımcısını Sevindirdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq