ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nasdaq Haftaya Zirvede Başladı

Günün Hisseleri: Nasdaq Haftaya Zirvede Başladı
Google News Icon Takip Et

Ralli devam ediyor, Nasdaq haftanın ilk işlem gününe rekor seviyeden başlıyor.

Bu hafta ise yatırımcıları yoğun günler bekliyor. Önümüzdeki günlerde Fed Başkanı Powell’ın konuşmaları odakta olacakken perşembe günü açıklanacak enflasyon verisi piyasaların seyrinde yön belirleyici olacak. İşgücü piyasasında zayıflamaya işaret eden tarım dışı istihdam verisi yatırımcı iştahını desteklerken perşembe günü açıklanacak enflasyon verisinin de beklenti altında gelmesi hisse senetlerinde destekleyici olabilir.

Diğer yandan ABD’de ikinci çeyrek bilançoları bu hafta cuma günü bankalar öncülüğünde başlıyor. Yatırımcılar banka bilançolarında ekonomik aktiviteye ilişkin görünümü ve yüksek faiz ortamının etkilerini takip edecek.

Umut verici verilerin etkisiyle Fed faiz indiriminin eylülde gelmesi fiyatlanıyor. Güncelde FedWatch’a göre yatırımcıların 71%’i Fed’in eylül toplantısında 25 baz puan faiz indirmesini bekliyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛴 ZAPP – Zapp Electric Vehicles

💻 NVDA – Nvidia

🔬 MORF – Morphic Holding

🚗 LCID – Lucid 

🚘 TSLA – Tesla

🔧 INTC – Intel 

🧬 OLK – Olink Holding 

🎥 PARA – Paramount Global

🩸 GRFS – Grifols

⚙️ AMD – Advanced Micro Devices

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq