ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Jeopolitik Endişeler İştahı Yine Baskıladı

April 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Jeopolitik Endişeler İştahı Yine Baskıladı

ABD hisse senedi endeksleri İran-İsrail geriliminin arttığı güne düşük iştahla başlıyor.

İran’ın İsrail’e misilleme yaptığı füze saldırılarının ardından İsrail’in de İran’a misilleme yapması yatırımcılarda savaş endişelerini artırırken riskli varlıklarda satış baskısına neden oluyor.

Devam eden jeopolitik gerginliklerin etkisiyle güvenli liman altına talep artarken tedarik zinciri endişeleri de petrol fiyatlarının yükselmesinde etkili oluyor.

Tüm bu gelişmelere ek olarak ABD’de enflasyon ve para politikası dair artan endişeler nedeniyle üst üste beş seans boyunca düşüş kaydeden S&P 500 son altı ayın en kötü haftasını tamamlamaya hazırlanıyor. S&P 500’ün haftalık kaybı 2,3%’e ulaştı. Endeks, güncelde zirve seviyesinin 4% kadar altında işlem görürken Fed yetkililerinin şahin açıklamaları baskı oluşturmaya devam ediyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla 

🎮 NVDA – Nvidia 

📺 PARA – Paramount Global

🏦 SOFI – SoFi Technologies

📱 AAPL – Apple .

🖥️ INTC – Intel 

💾 MU – Micron Technology

Günün Hisseleri: Jeopolitik Endişeler İştahı Yine Baskıladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq