ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: İkinci Yarıya Pozitif Başladık

Günün Hisseleri: İkinci Yarıya Pozitif Başladık
Google News Icon Takip Et

Yılın ilk yarısında önemli yükselişler kaydeden ABD hisse senedi endeksleri, yılın ikinci yarısına yükselişle başladı.

Buna göre S&P 500 yaklaşık 15% yükseliş kaydederken teknoloji ağırlıklı Nasdaq da 20% getiri sağladı. Nasdaq, 2021’de sona eren beş çeyreklik bir seriden bu yana ilk kez üst üste üç pozitif çeyrek kaydetti.

Yılın ilk yarısında endekslerdeki yükselişi destekleyen teknoloji ve iletişim sektörü hisselerinin pozitif görünümlerini koruduğu belirtilebilir. Ancak, önemli olan bu pozitif görünümün yıl sonuna kadar sürüp sürmeyeceği. Diğer yandan yükselişin diğer sektörleri de destekleyerek genele yayılması da takip edilecek başka bir unsur.

Bu hafta ise ABD piyasaları perşembe günü olan Bağımsızlık Günü sebebiyle 1,5 gün daha az işlem görecek. Hafta boyunca ABD piyasalarında istihdam verileri ve son Fed toplantısına ait tutanaklar odakta olacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔲 NVDA – Nvidia 

📶 CSCO – Cisco Systems

🚗 TSLA – Tesla

🎰 PENN – Penn Entertainment

📦 AMZN – Amazon

🔧 HOLI – Hollysys Automation.

💊 RPRX – Royalty Pharma plc

💾 MU – Micron Technology

🏛️ CZR – Caesars Entertainment

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq