ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Hisse Bazlı Ayrışmalar Dikkat Çekiyor

May 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Hisse Bazlı Ayrışmalar Dikkat Çekiyor

ABD hisse senedi endeksleri, yatırımcıların Fed’in faiz indirimlerine erken başlayabileceğine dair ipuçlarını takip ettiği haftaya hafif yükselişle başlıyor.

Geçen hafta açıklanan istihdam verilerinin zayıflama göstermesi, Fed’in faiz indirimlerine erken başlayabileceği ihtimalini tekrar gündeme getirdi. Bu beklentiler dahilinde hisse senetlerinde olumlu hava devam ediyor. Bu hafta açıklanacak önemli bir veri bulunmazken Fed yetkililerinin açıklamaları önem arz edecek.

Öte yandan bilanço dönemi devam ederken hisse bazlı ayrışmalar dikkat çekiyor. Savunma ve teknoloji şirketi Palantir (PLTR) zayıf beklentiler açıklaması sonrasında 12% değer kaybederken Walt Disney (DIS) ise karışık sonuçları karşısında 8% geriledi.

Yarın ise seans kapanışı sonrasında Uber Technologies (UBER), Arm Holding (ARM), Airbnb (ABNB) ve Toyota’nın (TM) finansal sonuç paylaşması planlanıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🧬 ESPR – Esperion Therapeutics

🚴 PTON – Peloton 

🚗 RIVN – Rivian 

🍏 AAPL – Apple

🚘 TSLA – Tesla

🐶 DDOG – Datadog

🎥 BILI – Bilibili

🚙 LCID – Lucid Group

📺 CMCSA – Comcast

🔊 SOUN – SoundHound AI

Günün Hisseleri: Hisse Bazlı Ayrışmalar Dikkat Çekiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq