ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Haftanın Odak Noktası Enflasyon Verisi Olacak

April 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Haftanın Odak Noktası Enflasyon Verisi Olacak

ABD hisse senedi endeksleri, enflasyon verisinin açıklanacağı haftanın ilk işlem gününe yatay başlıyor. Enflasyonun aylık bazda 0,3% artarak yıllık bazda 3,2%’den 3,4%’e yükselmesi bekleniyor.  Fed’in enflasyona karşı mücadelesindeki başarısı ve önümüzdeki toplantılarında faiz indiriminin zamanlaması enflasyon verilerine bağlı olacak.

Haftanın son işlem gününde takip edilen tarım dışı istihdam verisinin beklenti üstünde açıklanması ABD 10 yıllık tahvil getirilerinin rekor seviyeyi görmesine neden olmuştu. Bugün de 10 yıllık hazine tahvili getirisi 5 baz puan artarak 4,426%’ya yükseldi. Güçlü istihdam verisiyle Fed’in yıl içinde 3 faiz indirimi yapacağına dair beklentiler 2’ye geriledi.

İstihdamdaki sürpriz artış, güçlü bir ekonominin daha uzun süreli yüksek faiz oranları anlamına gelmesine rağmen şirketlerin kâr büyümesini desteklemeye devam edebileceğine dair mesaj verdi. Bu hafta cuma günü ABD piyasalarında bilanço sezonunun bankalar öncülüğünde başlayacağını hatırlatmakta yarar var.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla

💾 MU – Micron Technology

📈 PERI – Perion Network 

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

💳 SOFI – SoFi Technologies

🔊 SOUN – SoundHound AI

🎮 NVDA – Nvidia 

🛒 AMZN – Amazon

🌱 IREN – Iris Energy 

🖥️ INTC – Intel 

Günün Hisseleri: Haftanın Odak Noktası Enflasyon Verisi Olacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq