ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Gözler Fed Başkanı Powell’da

Günün Hisseleri: Gözler Fed Başkanı Powell’da
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri kazançlı bir günün ardından Fed kararının izleneceği güne temkinli başlıyor.

Yatırımcılar, Fed’in TSİ 21.00’da açıklanacak faiz kararını dört gözle bekliyor. Fed’in iki günlük politika toplantısının sonunda faizleri değiştirmemesi beklenirken yatırımcılar faiz indirimi sayısını ve zamanlamasını belirlemek için noktasal grafiği dikkatle inceleyecek. FedWatch’a göre, Fed’in faiz indirimlerine Haziran toplantısında başlaması tahmin ediliyor.

Yine de bazı yatırımcılar yapışkan kalmaya devam eden enflasyon nedeniyle beklenenden az faiz indirimi yapılacağına dair endişe duyuyor. Piyasa beklentisi noktasal grafiğin yılda 3 sefer faiz indirimine işaret etmesi yönünde bulunurken yüksek enflasyon nedeniyle iki sefer faiz indirimi görünmesi piyasada risk iştahını düşürebilir. Son zamanlarda kötü performans gösteren ve yüksek borçluluğa sahip şirketler olumsuz etkilenebilir.

Fed faiz kararı hakkında daha fazla bilgiye “Odakta Fed Faiz Kararı Var! Powell’ın Tonu Güvercin Olacak mı? başlığından ulaşabilirsin.

Yapay zekâ rallisinin yavaşladığı ve teknoloji hisselerinin zayıfladığı bu günlerde çip üreticisi Intel (INTC), Beyaz Saray’ın şirkete CHIPS Kanunu kapsamında 8,5 milyar dolarlık hibe verme planıyla ilgili haberlerin ardından piyasa açılmadan önce 3%’ten fazla yükseldi. 

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

📊 PDD – Pinduoduo

💻 INTC – Intel

🏦 TSHA – Taysha Gene Therapies

📺 CMCSA – Comcast 

💹 NDAQ – Nasdaq

🔊 SOUN – SoundHound AI

💾 MU – Micron Technology

🖥️ NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq