ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Fed Kararı Öncesi Temkinli Görünüm

April 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Fed Kararı Öncesi Temkinli Görünüm

ABD hisse senedi endeksleri yarın açıklanacak Fed faiz kararı öncesinde güne düşüşle başlıyor. İstihdam verilerinin takip edildiği haftada beklenti üstünde gerçekleşen maaş verilerinin enflasyonun yapışkanlığına işaret etmesi yatırımcıları yeniden endişelendirirken risk iştahının düşmesine neden oldu.

ABD istihdam maliyet endeksi, yılın ilk çeyreğinde 1,2% artış göstererek, ekonomistlerin 1% beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Veri sonrasında Hazine tahvili getirileri yükseldi.

Bilanço sezonu devam ederken piyasa açılışı öncesinde bilanço paylaşan McDonald’s (MCD), Orta Doğu’daki boykotların satışları etkilemesi nedeniyle Wall Street tahminlerini tutturamadı. Bilanço açıklayan bir diğer isim olan Coca-Cola (KO) ise analist tahminlerini aşmasına ve gelecek beklentilerini yukarı yönlü revize etmesine rağmen hisselerinde düşüş yaşadı.

Yarın açıklanacak Fed faiz kararı öncesinde yatırımcıların temkinli olduğu belirtilebilir. Yarın TSİ 21.00’de açıklanacak kararda Fed’in değişiklik yapması beklenmiyor. Dolayısıyla Fed Başkanı Powell’ın yapacağı açıklamalar, varlık fiyatlamalarında belirleyici olacak.

Güncelde piyasalar, 2024 için sadece bir kez olmak üzere 25 baz puanlık faiz indirimi ihtimalini fiyatlıyor. Soğuma göstermeyen enflasyon ve dirençli kalmaya devam eden ABD ekonomisi, Fed’in daha uzun süre yüksek faiz oranlarını sürdürme olasılığını artırıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔋 INTC – Intel 

💊 VTRS – Viatris 

🚗 TSLA – Tesla

💳 SOFI – SoFi Technologies 

💰 PYPL – PayPal 

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices 

📦 AMZN – Amazon

🖥️ NVDA – Nvidia 

🔬 IBRX – ImmunityBio 

🚗 LCID – Lucid Group

Günün Hisseleri: Fed Kararı Öncesi Temkinli Görünüm

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq