ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Fed Başkanı Powell’ın Açıklamaları Odakta

Günün Hisseleri: Fed Başkanı Powell’ın Açıklamaları Odakta
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, Fed Başkanı Powell’ın konuşması öncesinde güne temkinli başladı.

Fed Başkanı Powell, Portekiz’deki diğer merkez bankası liderleriyle birlikte bir panele katıldı. Buna göre Powell, hizmet enflasyonunun yapışkan kalmaya devam ettiğini vurgularken işgücü piyasasının da soğuduğuna işaret etti. Bütçe açığına dikkat çeken Jerome Powell’ın para politikasının sıkılık seviyesinin uygun olduğunu ifade ettiği de belirtilebilir. Hafta boyunca istihdama ilişkin verilerin takip edileceği söylenebilir. 

Şimdi ise yatırımcılar, yılın ilk yarısına güçlü başlayan hisse senedi piyasasının yılın kalanında da yükselişi sürdürüp sürdüremeyeceğini tartışıyor. 

Diğer yandan, endekslerin sınırlı geri çekilmesinin yükselişin devamı için sağlıklı bir hareket olduğunu belirtmekte fayda var.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla

💻 NVDA – Nvidia 

🔋 MU – Micron Technology

⚡ RIVN – Rivian Automotive

💊 ARDX – Ardelyx

🦷 XRAY – DENTSPLY SIRONA

🛴 ZAPP – Zapp Electric Vehicles

📦 AMZN – Amazon

🍫 MDLZ – Mondelez

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq