ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endekslerde Nvidia Coşkusu

May 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endekslerde Nvidia Coşkusu

ABD hisse senedi endeksler, beklenti üstü gelen Nvidia finansallarının coşkusuyla güne pozitif başlıyor.

Yapay zekânın yıldızı olan çip üreticisi Nvidia (NVDA), beklenti üstü sonuçlar açıklaması ve 10’a 1 oranında hisse bölünmesi duyurusunun ardından hisse değerlerini 1.000 doların üzerine çıkardı.

Nvidia’nın bilançosu, Wall Street için bir odak noktası denilebilir. Çünkü yatırımcılar, yapay zekâ rallisinin kalıcılığına dair işaretler arıyordu. Sonuç olarak, 2,3 trilyon dolar piyasa değerine sahip Nvidia, endeksler ve kripto paralar üzerinde de önemli bir etkiye sahip.

Nvidia’nın finansal sonuçlarına ilişkin detaylı bir okuma yapmak istersen “Nvidia’dan Takdir Belgesi: Rekor Veri Merkezi Geliri, 10’a 1 Hisse Bölünmesi” başlıklı incelememiz ilgini çekebilir.

Makroekonomik tarafta ise dün son Fed toplantısına ait tutanaklar radardaydı. Tutanaklarda yapışkan kalmaya devam eden enflasyon üzerine endişeler ve Fed’in faiz indirimlerini erteleyebileceği endişeleri endeksleri sınırlı da olsa baskıladı.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🖥️ NVDA – Nvidia

📱 QCOM – Qualcomm

🎶 SOUN – SoundHound AI

🚗 TSLA – Tesla

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices

💊 CYTK – Cytokinetics

🚂 CSX – CSX Corp

🔬 NVAX – Novavax

🛒 JD – JD.com

🏦 SOFI – SoFi Technologies

Günün Hisseleri: Endekslerde Nvidia Coşkusu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq