ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endeksler Yılın İlk Yarısını Yeşil Tamamlıyor

Günün Hisseleri: Endeksler Yılın İlk Yarısını Yeşil Tamamlıyor
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, yılın ilk yarısını tamamlamaya hazırlanıyor. Haziranın son işlem gününe endeksler pozitif bir başlangıç yapıyor.

Piyasa açılışı öncesinde yatırımcıların odağına çekirdek PCE verisi vardı. Buna göre Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından izlediği çekirdek PCE verisi beklentilere paralel şekilde aylık 0,1% artış göstererek yıllık bazda 2,8%’den 2,6%’ya geriledi. İki hafta önce açıklanan manşet enflasyon verisi de ABD enflasyonunun mayıs ayında artış hızının yavaşladığına işaret etmişti.

Fed’in 2%’lik enflasyon hedefine yaklaşan verinin piyasada olumlu karşılandığı belirtilebilir. Veri sonrasında ABD vadeli endekslerinde pozitif görünüm izleniyor. Haftaya takip edilecek ABD istihdam verileri öncesinde FedWatch’a göre Fed’in faiz indirimlerine 61% ihtimalle eylül toplantısında başlaması öngörülüyor.

Genel olarak ABD endekslerinin oldukça başarılı bir yarıyıl geçirdiği belirtilebilir. Yılın ilk 6 ayında teknoloji yoğunluklu Nasdaq 19% kadar yükseliş kaydederken gösterge endeks S&P 500 de 15% değer kazandı. 

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

🌕 ESPR – Esperion Therapeutics

🌐 INFN – Infinera 

🚗 TSLA – Tesla

💾 MU – Micron Technology

🍏 AAPL – Apple

🚙 RIVN – Rivian Automotive

🛒 AMZN – Amazon

🌙 LUNR – Intuitive Machines

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq