ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Endeksler İkinci Çeyreğe Hiç İyi Başlamadı

Nisan 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Endeksler İkinci Çeyreğe Hiç İyi Başlamadı

ABD hisse senedi endeksleri ikinci çeyrekte düşüş kaydetmeye devam ediyor. Endeksler bugün de satıcılı bir açılışa hazırlanıyor. 

Gün içinde takip edilen ve özel sektör istihdamını temsil ederek Tarım Dışı İstihdam verisinin öncüsü olarak kabul edilen ADP verileri, Mart ayında piyasa beklentisinden yüksek bir artışa işaret etti. Bu durum, ABD ekonomisinin güçlü kalmaya devam ettiğini gösterirken Fed’in faiz indirimlerine geç başlayabileceği endişeleriyle yatırımcıların hisse senetlerinden çıkarak tahvillere giriş yapmasına neden oldu. Diğer yandan Atlanta Fed Başkanı Bostic’in bu yılın son çeyreğinde faiz indirimlerine başlamanın uygun olduğunu belirtmesi de risk iştahını baskıladı.

Yükselen petrol fiyatları da enflasyona dair yukarı yönlü bir risk teşkil ederken ABD 10 yıllık tahvil getirisi dün Kasım ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Cuma günü açıklanacak Tarım Dışı İstihdam verisi oldukça önemli olacak. Yatırımcılar işgücü piyasasının sıkı kalıp kalmadığına odaklanacakken Fed’in faiz indirimlerini zamanlamaya çalışacak. Gelecek hafta açıklanacak enflasyon verilerinin de odakta olacağı belirtilebilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💊 VNDA – Vanda Pharma 

🚗 TSLA – Tesla  

🖥️ MU – Mİcron Technologgy

💻 INTC – Intel  

💳 SOFI – SoFi Technologies  

📈 LGVC – LAMF Global Ventures

📱 APP – Applovin 

🩺 GEHC – GE HealthCare

🖥️ NVDA – Nvidia  

🚗 RIVN – Rivian  

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq