ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Dow 40.000’e Yaklaştı

May 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Dow 40.000’e Yaklaştı

ABD hisse senedi endeksleri, enflasyon verisinden altığı desteği yeni güne taşıyarak pozitif bir açılışa işaret ediyor.

Hatırlarsak; dün açıklanan ABD nisan ayı tüketici enflasyonu (TÜFE) verisi yıllık bazda 3,4% artarak piyasa beklentisine paralel gerçekleşmişti. 

Veri sonrasında Fed’in eylül toplantısında faiz indirimlerine başlama ihtimali kuvvetlenirken yatırımcı iştahı desteklendi. Dow, güçlü alımların etkisiyle 40.000 seviyesine yaklaştı. Dow’un 40.000 seviyesinin üzerinde tutunması diğer endekslerdeki görünümü de destekleyebilir. 

Bilanço sezonu tempo kaybederken hafta boyunca perakende şirketlerinin finansal raporları takip ediliyor. Walmart (WMT) hisseleri, güçlü bilançosu sonrasında 5%’ten fazla yükseldi. Walmart’ın son bilnaçosuna ilişkin detaylara “Walmart’tan Güçlü Bilanço: E-Ticaret Satışları Fırladı” başlıklı içerikten ulaşabilirsin.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛰️ ASTS – AST SpaceMobile  

🚗 TSLA – Tesla  

🛒 AMZN – Amazon  

📱 AAPL – Apple  

🛢️ BKR – Baker Hughes  

🚕 GRAB – Grab Holdings  

🔍 GOOGL – Alphabet  

🌐 CSCO – Cisco Systems  

🖥️ AMD – Advanced Micro Devices  

🛍️ JD – JD.com

Günün Hisseleri: Dow 40.000’e Yaklaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq