ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Dikkatler Enflasyon Verilerinde

May 13, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Dikkatler Enflasyon Verilerinde

ABD hisse senedi endeksleri, enflasyon verilerinin açıklanacağı haftaya hafif yükselişle başladı. 

Yatırımcılar, çarşamba günü açıklanacak TÜFE verisi ile Fed’in ileriye dönük para politikası hakkında ipuçları arayacak. Enflasyonun yıllık bazda 3,4% olması bekleniyor. Piyasalar, son aylarda beklenti üstü enflasyon verilerine rağmen Fed’in faiz artırımlarına geri dönme ihtimalinin masadan kalktığını umuyor.

Açıklanacak enflasyon verisi, beklenenden daha güçlü geçen bilanço sezonu sonrasında hisse piyasalarının istikrarlı bir zeminde kalıp kalamayacağının önemli bir ölçütü olacak. FactSet’e göre şimdiye kadar alınan sonuçlar, enflasyon baskısına rağmen hisselerin dirençli kalmasına yardımcı oldu. S&P 500 şirketlerinin 92%’si bilançosunu paylaştı ve bu şirketlerin yaklaşık 80%’i Wall Street tahminlerini aştı.

Yarın Fed Başkanı Powell’ın konuşmasında vereceği mesajlar da yatırımcıların takibinde olacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🧠 ACIU – AC Immune 

💉 NVAX – Novavax

🎵 SOUN – SoundHound AI

🖥️ MU – Micron Technology

🚗 TSLA – Tesla

🖥️ INTC – Intel 

🖥️ NVDA – Nvidia 

🌐 GOOGL – Alphabet

📱 AAPL – Apple

🔋 ARM – Arm Holdings

Günün Hisseleri: Dikkatler Enflasyon Verilerinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq