ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Beklenenden de Güçlü Geçiyor

April 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Beklenenden de Güçlü Geçiyor

ABD hisse senedi endeksleri, dün seans kapanışı sonrasında açıklanan Tesla (TSLA) bilançosunun ardından büyüme hisseleri öncülüğünde güne yükselişle başlıyor.

Tesla, Wall Street tahminlerinin altında gelir ve kâr açıklasa da CEO Elon Musk’ın “daha uygun fiyatlı” elektrikli araç modellerine yönelik bir hamle açıklamasıyla yatırımcıların ilgisini çekti. Şimdi ise bilanço sonrasında 10%’un üstünde değer kazanan Tesla için yatırımcılar “En kötüsü geride mi kaldı?” diye düşünüyor. Tesla bilançosuna ilişkin detaylara “Tesla Bilançosu: Satışları Düştü Ancak İyi Haberler Var” başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsin.

Bilançosu takip edilen diğer şirketlere baktığımızda Visa (V) ve Texas Instruments (TXN), beklenti üstü sonuçlar sayesinde değer kazandı. Boeing (BA) hisseleri ise düşüşe işaret eden ilk çeyrek zararının beklentilerden daha az olmasıyla 3% yükseldi.

Bilanço sezonu güçlü geçiyor gibi görünüyor. Dün akşam itibariyle S&P 500’te işlem gören şirketlerin beşte birinden fazlası bilançosunu paylaştı ve FactSet’e göre bilanço açıklayan şirketlerin 75%inden fazlası Wall Street beklentilerini aştı.

Bugün seans kapanışı sonrasında Meta’nın (META) bilançosu beklenirken yarın Alphabet (GOOGL) ve Microsoft (MSFT) bilançoları takip edilecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🚗 TSLA – Tesla

📈 RILY – B. Riley Financial

🔊 SOUN – SoundHound AI

🧪 NIVF – NewGenIvf Group

🖥️ NVDA – NVIDIA 

👥 META – Meta Platforms

💰 SOFI – SoFi Technologies

📺 BILI – Bilibili 

💊 AZN – AstraZeneca 

💻 AMD – Advanced Micro Devices

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Beklenenden de Güçlü Geçiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq