ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Başladı

April 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Başladı

ABD hisse senedi endeksleri, finansal sektör bilançolarının takip edildiği güne düşüşle başlamaya hazırlanıyor. 

Haftanın son işlem gününde bilanço paylaşan JPMorgan’ın (JPM) hisseleri, gelecek çeyrekler için zayıf öngörülerde bulunmasıyla geriledi. Wells Fargo (WFC) hisseleri beklenti üstü finansal sonuçlara rağmen düşük net faiz gelirleriyle hafif gerilerken BlackRock (BLK), yönetim altındaki varlıklarının rekor seviyeye ulaştığını açıklamasıyla yatırımcılarını memnun etti. Citigroup hisseleri (C) ise beklenti üstü finansallarla desteklendi.

Bu karışık finansal sonuçlar, ABD endekslerinin enflasyon endişeleri nedeniyle değer kaybettiği haftada endekslerin sınırlı düşmesine neden oldu. Diğer yandan dünkü seansta teknoloji hisselerinin toparlanması yatırımcı endişelerini bir nebze de olsa dindirdi.

Gelecek hafta açıklanacak önemli bir veri bulunmazken Fed yetkililerinin konuşmaları piyasanın seyrinde belirleyici olacak. Para politikalarına dair olası şahin açıklamalar risk iştahının düşmesine ve pay piyasalarından çıkışlara neden olabilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 INTC – Intel 

🚗 TSLA – Tesla

🔬 RLYB – Rallybio 

🌐 GOOGL – Alphabet

📱 AAPL – Apple

🖥️ NVDA – Nvidia 

💻 AMD – Advanced Micro Devices

💸 SOFI – SoFi Technologies

🔋 LCID – Lucid Group 

Günün Hisseleri: Bilanço Sezonu Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq