Borsa Haberleri

Günün Ekonomi Gelişmeleri 

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Ekonomi Gelişmeleri 

22 Nisan 2024 tarihinde yurt içinde ve yurt dışında günün öne çıkan ekonomi haberlerini, gelişmeleri ve izlenecek ekonomik takvimi aşağıda bulabilirsin.

Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

  • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne 1,04% düşüşle 9.794,74  puandan başladı.
  • Yılın ilk çeyreğinde toplam otomotiv üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artışla 377 bin 70’e yükseldi. (Kaynak)
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, Washington’da Dünya Bankası ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) yetkilileriyle bir araya geldi. (Kaynak)

Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

  • Küresel piyasalarda, Fed’in faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlikler varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. (Kaynak)
  • Tahvil getirilerinin Fed faiz indirimi beklentilerinin ötelenmesi nedeniyle yükseldiği bir dönemde, gözler ABD Hazinesi’nin tahvil ihalelerinde olacak. (Kaynak)
  • Petrol bu yıl arka arkaya ilk haftalık düşüşünün ardından, yatırımcıların Orta Doğu’da artan gerilimler arasında İran ve İsrail’den gelecek potansiyel adımları tartmasıyla düştü. (Kaynak)

Bugün Hangi Veriler İzlenecek?

Bugün ekonomik takvimde öne çıkan bir gelişme bulunmuyor.

Günün Ekonomi Gelişmeleri 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı