Borsa Haberleri

Günün Ekonomi Gelişmeleri (27 Haziran)

Günün Ekonomi Gelişmeleri (27 Haziran)
Google News Icon Takip Et

27 Haziran 2024 tarihinde yurt içinde ve yurt dışında günün öne çıkan ekonomi haberlerini, gelişmeleri ve izlenecek ekonomik takvimi aşağıda bulabilirsin.

Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

  • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 0,30% yükselişle 10.518,20 puandan başladı.
  • Otomotivde ikinci el ticaretindeki ‘6 ay-6 bin km’ düzenlemesi 1 Ocak 2025 tarihine kadar uzatıldı.
  • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Singapur’da resmi temaslarda bulunacak.
  • Dolar/TL, dün satıcılı bir seyir izleyerek günü önceki kapanışının yüzde 0,3 altında 32,8429’dan tamamlamasının ardından bugün bankalararası piyasanın açılışında 32,8330 seviyesinden işlem görüyor.

Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

  • Kripto para piyasaları 27 Haziran 2024 tarihine düşüşle başladı. Piyasaların toplam büyüklüğü 1,01% azalarak 2,25 trilyon dolara indi.
  • Küresel piyasalarda Cuma günkü ABD verileri beklenirken, Çin’den gelen sinyaller de dikkatle izleniyor. MSCI Çin endeksi Mayıs ayındaki zirvesinden 10% gerilerken, ülke hisseleri için ufukta teknik düzeltme göründü.
  • Altın fiyatları, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimine ilişkin tahminlerini düşürmesiyle iki günlük gerilemesinin ardından yatay pozitif seyrediyor.

Bugün Hangi Veriler İzlenecek?

Bugün ekonomik takvimde öne çıkan bir gelişme bulunuyor.

Türkiye – TCMB Faiz Kararı / TSİ (14.00)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı