Borsa Haberleri

Günün Ekonomi Gelişmeleri 

Şubat 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Ekonomi Gelişmeleri 

27 Şubat 2024  tarihinde yurt içinde ve yurt dışında günün öne çıkan ekonomi haberlerini, gelişmeleri ve izlenecek ekonomik takvimi aşağıda bulabilirsin.

Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

  • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne 0,19% artışla 9.351,44 puandan başladı.
  • Bankacıların hesaplamalarına göre, Merkez Bankası (TCMB) net rezervleri geçen hafta 6 milyar dolara yakın düşüş gösterdi.
  • Hizmet ihracatı geçen yıl 12,3% artışla 100 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı
  • Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış verilerle yapılan hesaplamalarla Türkiye ekonomisinin 2023 yılının dördüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla GSYH’nin yüzde 0,5 azalacağını öngördü.

Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

  • Bitcoin 2021 sonlarından beri en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Yeni Fed üyesi Schmid faiz indiriminde sabırlı olunması gerektiğini söyledi.
  • JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’a göre ticari gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılar ABD resesyondan kaçındığı sürece yönetilebilir seviyede.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G20 zirvesinde ABD ekonomisinin gücünün küresel ekonomik dayanıklılığın temel itici gücü olduğunu söylemeyi planlıyor
  • Kansas City Fed Başkanlığına altı ay önce atanan Jeffrey R. Schmid ilk önemli konuşmasında Fed Başkanı Jerome Powell ve diğer üyelerin açıklamalarını destekledi.

Bugün Hangi Veriler İzlenecek?

Bugün ekonomik takvimde öne çıkan bir gelişme bulunmuyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti