Borsa Haberleri

Günün Ekonomi Gelişmeleri 

Şubat 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Ekonomi Gelişmeleri 

21 Şubat 2024  tarihinde yurt içinde ve yurt dışında günün öne çıkan ekonomi haberlerini, gelişmeleri ve izlenecek ekonomik takvimi aşağıda bulabilirsin.

Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

  • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne 0,52% artışla 9.393,46 puandan başladı.
  • Merkezi yönetim brüt borç stoku, Ocak sonu itibarıyla 6 trilyon 965,1 milyar lira olarak belirlendi.
  • Dolar/TL yılbaşından bu yana 5%’e yakın yükselirken Merkez Bankası net uluslararası döviz rezervleri 22 Aralık’taki zirvesinden 11.3 milyar dolar eridi.
  • Ocakta çelik ihracatı Avrupa’dan gelen talep nedeniyle  2,1% artarak 1,1 milyar dolara çıktı. 

Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

  • Küresel piyasalarda ABD’deki teknoloji şirketlerinin öncülüğünde düşüşler vadeli işlemlerde etkisini sürdürürken, Çin’deki gelişmeler de gündemde ilk sıralardaki yerini koruyor.
  • Çin’in devlet yayıncısı CCTV’nin haberine göre, ülkedeki bankalar ocak ayından bu yana emlak projeleri için 123,6 milyar yuan tutarında krediyi onayladı.
  • Petrol fiyatları, Çin hisse senetlerindeki yükseliş ve zayıf doların etkisiyle, yatırımcıların Orta Doğu’da artan gerilimler ve hala dalgalı olan talep görünümüyle arzın sıkılaştığına dair işaretlerle dengelenmesiyle yükseldi.

Bugün Hangi Veriler İzlenecek?

Bugün ekonomik takvimde öne çıkan bir gelişme bulunuyor.

ABD- FOMC Toplantı Tutanakları / TSİ (22.00)

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti