BIST Şirket Haberleri

Güney Koreli Batarya Üreticisinden Koç Holding Açıklaması

Ocak 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Güney Koreli Batarya Üreticisinden Koç Holding Açıklaması

Güney Koreli elektrikli araç bataryası üreticisi SK On’un Türkiye’de batarya yatırımını rafa kaldırdığı öne sürülürken, şirket konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

SK On tarafından yapılan açıklamada; “Mart 2022’deki bağlayıcı olmayan anlaşmadan bu yana Türkiye’de ortaklık fikrini değerlendiriyoruz ancak henüz değerlendirme tamamlanmadı. Müzakerelere son verilip verilmemesi konusundaki son karar henüz alınmadı” denildi.

🔋 Ankara’da 3,2 Milyar Dolarlık Yatırım 

Güney Koreli elektrikli araç bataryası üreticisi SK ON, 3,2 milyar dolar yatırımla Türkiye’de batarya üretim tesisi kurmak için Koç Holding ve Ford Otosan ile anlaşma yapmıştı.

Koç Holding, Mart ayında söz konusu iki şirketle birlikte elektrikli araçlarda kullanılmak üzere Ankara yakınlarında batarya üretim tesisi kurmak için girişimlerini sürdürüyor.

2025 yılında üretime geçecek ve yılda 30-45 gigavat (GWh) hacimde batarya üretecek fabrika kurulmasını için Koç Holding, Ford ve SK On değerlendirme aşaması devam ediyor.

Güney Koreli Batarya Üreticisinden Koç Holding Açıklaması

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti