Borsa Haberleri

Güney Kore’den Tesla’ya 2,2 Milyon Dolarlık Ceza!

January 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Güney Kore’den Tesla’ya 2,2 Milyon Dolarlık Ceza!

Güney Kore Antitröst Kurumu, elektrikli araçlarının düşük sıcaklıklarda daha kısa sürüş menziline sahip olduğundan müşterilerine bahsetmeyen Tesla (TSLA)’ya 2,85 milyar won (2,2 milyar dolar) para cezası verildiğini açıkladı.

● Kore Adil Ticaret Komisyonu (KFTC), Tesla’nın Ağustos 2019’dan bugüne kadar resmi yerel web sitesinde, “araçlarının tek bir şarjla sürüş mesafelerini, benzinli araçlara kıyasla yakıt maliyet etkinliğini ve kullandığı Supercharger tertibatlarının performansını” olduğundan yüksek gösterdiğini duyurdu.

● Bugün açıklamalarda bulunan KFTC, ABD’li elektrikli araç üreticisinin geliştirdiği araçların sürüş menzilinin soğuk havalarda online reklamlarına kıyasla 50,5%’e kadar düştüğünü bildirdi.

Tesla konuya ilişkin bir açıklama yapmaktan kaçındı.

● Web sitesinde, araçları harici güç kaynaklarıyla ön şartlandırma ve enerji tüketimini izlemek için güncellenmiş Energy uygulamasını kullanma gibi kış sürüş ipuçları veren Tesla, sıfırın altındaki sıcaklıklarda sürüş menzilinin kısalmasından bahsetmiyor.

Güney Kore’den Tesla’ya 2,2 Milyon Dolarlık Ceza!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters