Al Sinyali Veren Hisseler

Güneş Enerjisi Hisselerindeki Düşüş Fırsatlar Sunuyor – Truist

January 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Güneş Enerjisi Hisselerindeki Düşüş Fırsatlar Sunuyor – Truist

Ev tipi güneş paneli hisseleri, bir süredir zorlu günler geçiriyor desek az bile kalır. Ancak Truist analistlerine göre güneş enerjisi hisselerinde görülen dip, iki hisse için 2024’te güneşli günlerin yaklaştığı anlamına geliyor. 

Joran Levy liderliğindeki Truist analistleri, Fed’in bu yıl faiz indirimlerine başlamasından da destek alabilecek Sunno Energy (NOVA) ve Enphase Energy (ENPH) hisselerinin boğa (artış beklentisi) patikasına girdiğini düşünüyor. Levy, iki hissenin notunu “AL” seviyesine taşıdı. 

🎯 Sunnova’nın hedef fiyatını 18 dolara taşıyan Levy’nin yeni tahmini, hissenin mevcut seviyelerinden 70%’in üzerinde yükselebeileceğini ima ediyor. Analist, güneş paneli üreticisinin 2023 müşterilerinin 145 bine yakın gelmesini bekliyor. 

Levy, geçtiğimiz yıl 32% değer kaybeden Sunnova’nın bilanço açıklamasında yönetimin “2024 görünümüne yönelik güçlü beklentiler sunması” durumunda “hisselerde bir ralli potansiyeli” görüyor:

Ev tipi güneş paneli üreticilerindeki yüksek volatiletinin henüz sona ermediğini düşünsek de Fed’in faiz indirimlerinin başlamasıyla sektörün kademeli bir toparlanmaya girererek istikrar kazanmasını bekliyoruz. Sunnova’nın da bu süreçte cazip bir pozisyonda olduğuna ve hisselerinin yükselebilecek bir konuma eriştiğine inanıyoruz.

🎯 Öte yandan güneş paneli invertörü üreticisi Enphase hisselerinde Levy’e göre mevcut dip hareketi hâlihazırda fiyatlanmış durumda. Levy, hisse için 145 dolarlık bir hedef fiyat belirlemiş. Bu da ENPH’nin önümüzdeki 12 ay içinde 35% yükselebileceği anlamına geliyor. 

Enphase işgücünde oldukça agresif kesintilere gidiyor ve Truist’e göre bu hamleler, güneş enerji sektöründeki aşağı yönlü ivmeye rağmen şirketin marj yapısını korumasına yardımcı olacak. 

Levy, “Şirketin öncü marj yapısı ve farklılaştırılmış güneş enerjisi/depolama ürünleri/teknolojisi göz önüne alındığında, rakiplerinin ortalamasına göre bir avantaja sahip olduğunu düşünüyoruz.

Güneş Enerjisi Hisselerindeki Düşüş Fırsatlar Sunuyor - Truist

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC