Borsa Haberleri

“Güçlü Reklam Geliri ve Maliyet Kontrolü” ile Meta Platforms’un Notu Yükseltildi!

March 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
“Güçlü Reklam Geliri ve Maliyet Kontrolü” ile Meta Platforms’un Notu Yükseltildi!

Meta Platforms (META)’u tavsiye eden kurumlara bir yenisi daha eklendi: KeyBanc! Kurum, Facebook’un ana şirketinin “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti.

● “Şirket, beklenenden çok daha fazla maliyet tasarrufu gerçekleştirdi ve reklam harcamaları iyi seviyede görünüyor.” diyen KeyBanc Capital Markets analisti Justin Patterson, not yükseltmenin gerekçesini, beklentilerin üzerindeki maliyet düşürme hamleleri ve güçlü reklam geliri olarak gösterdi.

● Patterson, son işten çıkarmalar sonrasında Meta (META)’nın 2023 faaliyet gideri tahminlerinin yaklaşık 10% düşürüldüğünü de sözlerine ekledi.

● KeyBanc, META hisselerine yönelik görüşünü bir hafta içinde pozitif yönde değiştiren üçüncü kurum oldu. Şirketin verimliliği artırma çalışmaları devam ederken, Morgan Stanley’nin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükseltmesinin ardından META hisseleri salı günü değer kazanmıştı.

“Güçlü Reklam Geliri ve Maliyet Kontrolü” ile Meta Platforms’un Notu Yükseltildi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha