Bültenler

Güçlü Hisse Performansları Borsaları Besliyor

Güçlü Hisse Performansları Borsaları Besliyor
Google News Icon Takip Et

Borsalar, kötü bir başlangıç yaptıkları ağustos ayını bazı hisselerin güçlü performanslarıyla artıda tamamlamaya hazırlanıyor. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,33%, S&P 500 0,25% ve Nasdaq 0,35% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Dow, bugün Salesforce (CRM) tarafından desteklendi. Yazılım şirketinin dün analistlerin beklentilerini aşan mali ikinci çeyrek sonuçları ve üçüncü çeyreğe yönelik iyimser tahminleriyle hisse 5%’in üzerinde yükseldi.

Yatırımcılar, S&P 500, Dow ve Nasdaq’ın dört günlük bir galibiyet serisi yakaladığı olumlu bir seans geçiriyor. Bu kazançlar, büyük endekslerin aylık kayıplarını azaltmasına yardımcı oluyor. 

Öte yandan bugün yatırımcılar yeni ABD enflasyon verilerini de inceledi. Çekirdek kişisel tüketim harcamaları endeksi (PCE) temmuz ayında aylık bazda 0,2% ve yıllık bazda 4,2% artarak ekonomistlerin tahminlerine paralel geldi. Çekirdek PCE, FED tarafından yakından izlenen bir enflasyon göstergesi olduğu için de oldukça önemli bir veri.

Yatırımcılar şimdi dikkatlerini yarın sabah açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerine çevirecek. Ekonomistler 170 bin istihdam artışı öngörüyor. 

👀 Ne Dediler?

Hightower’dan Stephanie Link “FED’i düşünecek olursak; büyümeye, istihdama ve enflasyona bakıyor. Ve eğer üçü de kendi yönlerinde, yani kendi lehlerine gidiyorsa, o zaman FED’in muhtemelen sıkılaştırmayı bitirdiğini söyleyebiliriz.” diyor 

📊 Hisse Hareketleri

Noco-noco (NCNC), Nasdaq’ta listelendiği dünü 20% düşüşle kapattıktan sonra bugün 56%’ın üzerinde yükseldi. 

Dollar General (DG), bilançosunda hisse başına kâra (EPS) yönelik konsensüs tahmini olan 2,47 doları ıskalayarak 2,13 dolar seviyesinde EPS açıkladı ve 16%’ın üzerinde değer kaybetti. Şirket gelirleri de 9,93 milyar dolar olan beklentinin altında, 9,80 milyar dolar oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC